Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopot z nieruchomością. Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
ferczer 

Wysłany: 2015-12-15, 11:15   Kłopot z nieruchomością. Prośba o pomoc

Witam.

Odziedziczyłem działki w centrum miasta jak ojcowiznę. Skarb Państwa wszczął w stosunku do nich procedurę wywłaszczenia na rzecz UB Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu nieruchomości, ani nieruchomości zastępczej stanowiącej zgodnie z przepisami o wywłaszczeniach ekwiwalentu za przejęte mienie na rzecz Skarbu Państwa. Starosta Tatrzański uporczywie i niezgodnie z obowiązującym prawem uchyla się od obowiązku zadośćuczynienia mi za wywłaszczone w centrum miasta działki – jako, że wywłaszczenie miało przeznaczenie na rzecz Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a w nastepnej kolejności na jego spadkobiercę, czyli UB , mam prawo sądzić, że Starosta Tatrzański sprzyja i utrzymuje stary komunistyczny porządek prawny w Powiecie Tatrzańskim.
Proszę o pomoc w przedmiotowej sprawie i wskazanie wyroków/orzeczeń sadów w sprawie zwrotu wywłaszczonych nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat.

Z góry serdecznie dziękuję. :)

Odpowiedz do tematu