Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odzyskanie części spadku
Autor Wiadomość
rudiszubert 

Wysłany: 2014-07-31, 14:03   Odzyskanie części spadku

Matka moja po śmierci swojego drugiego męża , zrzekła się prawa do jego części majątku . Powodem były długi jakich narobił jej zmarły mąż . Nie wiedząc jaka to jest suma i czy nie będzie jeszcze więcej długów , za podpowiedzią radcy prawnego ze swojej spółdzielni mieszkaniowej , zrzekła się jego części . Jak się pożniej okazało , była to kwota ok. 5 tys zł.
Na skutek wyroku sądu w 2010 roku , miasto przejęło połowę wkładu mieszkaniowego . Mieszkanie jest spółdzielcze - lokatorskie , nie wykupione. Czy jest możliwość odzyskania tej drugiej części ?
Matka moja już nie żyje , a mieszkanie zamieszkuje mój brat. Byłem w urzędzie miasta i tam nie wiedzą co z tym można zrobić , twierdzą , że sprawa jest już zamknięta . Twierdzą , że to spółdzielnia może przyjąć równowartość tej drugiej części , a spółdzielnia , że to należy do miasta . Mieszkanie w tym stanie prawnym nie może być ani zwolnione przez spadkobierców , bo nic nie dostaniemy z wkładu mieszkaniowego , miasto też nie może z tym nic zrobić . Możemy tam mieszkać aż do śmierci , ale co dalej ??
Chciałbym odkupić drugą część od miasta , ale za sumę poniesionych kosztów plus odsetki , biorąc pod uwagę fakt , że cena za jaką przejęto drugą część tego majątku , była rażąco niska . Jakich argumentów można użyć w piśmie do miasta ??

Odpowiedz do tematu