Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z windykacją
Autor Wiadomość
maxiu61 

Wysłany: 2015-11-21, 00:01   Problem z windykacją

Witam serdecznie!

Po długim przeszukiwaniu Internetu i przeczytani mnóstwa postów na rożnych forach niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem. Wiec zdecydowałem zapytać tutaj może ktoś odpowie na moje pytania. W 2005-04-26 roku zmarła moja matka mieliśmy słaby kontakt i nie bylem zorientowany w jej sprawach finansowych. Po jej śmierci przyjąłem majątek wraz z bratem i siostrą. Bylem świadomy ze zostawiła długi "hipoteka i inne drobne opląty" oczywiście wszystkie zostały spłacone przynajmniej tak sadziliśmy. W dniu dzisiejszym czyli 20-11-2015 doznałem szoku otrzymałem list z firmy windykacyjnej tzw. BEST z Elbląga że matka wzięła kredyt w Żaglu 10-06-1998r. kredyt na 3.000 i odsetki w sumie około 12,000 do spłaty. Ani ja ani moje rodzeństwo nie byliśmy wcześniej o tym informowani, żadnych pism żadnego postępowania sądowego ani prawnego. I tu moje pytania
1. Czy po takim czasie sprawa jest przedawniona?
2. Czy jak windykacja przejmuje zadłużenie okres przedawnienia się wydłuża?
3. Czy mam kierować się z tym do prawnika bo sam nie wiem czy po 17 latach od wzięcia kredytu trzeba go spłacać?

Dodam jeszcze że pismo z windykacji które otrzymałem było wrzucone do skrzynki jak byle ulotka i nie wiem czy podchodzić do tego poważnie bo każde pismo urzędowe jest za potwierdzeniem odbioru.

Bardzo bym prosił o pomoc lub podpowiedz osób którzy mieli podobne problemy.

Pozdrawiam

Max

gpkrp 

Wysłany: 2016-01-14, 15:35   

Najrozsądniej, żeby ze wszystkimi dokumentami udał się Pan po pomoc prawną.

Odpowiedz do tematu