Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapis Spadku
Autor Wiadomość
mariola83 

Wysłany: 2011-10-05, 07:45   Zapis Spadku

Witam Serdecznie mam dość duży problem i nie wiem gdzie i jak szukać porady. Bardzo proszę o pomoc. Moja sprawa wygląda następująco mam Córkę 11lat z pierwszego małżeństwa ojciec dziecka utrzymuje sporadyczny kontakt z dzieckiem natomiast na sprawie rozwodowej zostały mu ograniczone prawa do współdecydowania o ważnych sprawach dotyczących dziecka a do czego zmierzam rok temu po raz drugi wyszłam za mąż i rodzice mojego obecnego męża chcą nam przepisać jako darowiznę dom które teraz remontujemy w raz z kawałkiem pola i tu pojawia się pytanie czy wykluczyć moje pierwsze dziecko z majątku by jej biologiczny ojciec a mój były mąż nie miał nigdy prawa do naszego majątku czy też można jakość w akcie notarialnym zaznaczyć że nie chciałam bym by mój byly mąż roszczył prawa do majątku dziecka a w szczególności nigdy bym nie chciała by np moja Córka przygarneła go pod nasz dach bo tego już bym nie zniosła. Co zrobić w takim przypadku bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz do tematu