Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spłata wykupu mieszkania a roszczenia wobec spadkobierców
Autor Wiadomość
poszkodowanaKL 

Wysłany: 2012-03-04, 19:51   spłata wykupu mieszkania a roszczenia wobec spadkobierców

Witam

Mama rodzona oddała mnie w adopcje swojej mamie czyli mojej babci ale w wieku 13 lat jak już mogłam pracować w domu potem pracując dokładać się do domowego budżetu mama zameldowała mnie u siebie i żyłam z nią opiekowałam się nią .

jak zmarła 10 lat temu była w trakcie wykupu mieszkania od gminy z bonifikatą żyła z konkubentem który spłacał wykup potem mu sie zmarło (alkohol) po nim ja przejełam podatki i dalszy wykup mieszkania .

Jako osoba przysposobiona nie mogłam dziedziczyć spadku więc spadek przyjeła moja siostra rodzona młodsza i zażądała ode mnie wysokiej kwoty za to że zostawi mi to mieszkanie.

moje pytanie jest jedno :

w jaki sposób mogę od spadkobiorcy czyli mojej siostry odzyskać koszty spłaty mieszkania remontu czyli nakładów koniecznych (robiłam remont domu zrobiłam kanalize wymieniłam instalacje elektryczną)

no i jak sprawa sie ma co do tej spłaty rachunki na wykup są na mnie płace podatek nie mam umowy najmu jestem samoistnym posiadaczem bo siostra nie interesowała sie przez 10 lat spadkiem mimo załatwiania pochówku w gminie mamy bo ja nie pracowałam i nie byłam ubezpieczona więc za pochówek i za skórkę wzieła kase moja pazerna siostra nie raczyła sie nawet dowiedzieć czy mama nie ma zaległości co do mieszkania

dodam że siostra wzieła spadek z dobrodziejstwem inwentarza w tym mieszkaniu mieszkam ja i moja córka z dzieckiem i sprawa wygląda nieciekawie

Z góry dziękuje za jakieś dobre wskazówki
pozdrawiam

Odpowiedz do tematu