Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akt notarialny z przed II wojny światowej
Autor Wiadomość
lola 
lola

Wysłany: 2011-04-08, 15:31   Akt notarialny z przed II wojny światowej

Moja babcia posiada dwa akty notarialne swojej teściowej.Pierwszy z roku1928 ,dotyczy.przekazania domu i działek, a drugi 1931 domu sąsiadów,których miała pod opieką.Po wojnie domy zostały spalone.W roku 1946 nieruchomości zostały odebrane na rzecz skarbu państwa.Nie wiem czy ważne jest to że pradziadek podpisał ,,forliste.''Na dzień dzisiejszy wiem tyle,że działki te zostały sprzedane firmie deweloperskiej,a sprzedający prawdopodobnie odkupił je od państwa.Był to polak,który był niemieckim policjantem w czasie wojny.Po wojnie stał się właścicielem tych gruntów.Do tej pory nie powstał tam żaden budynek..Powierzchnia działek to ok.2ha.Bardzo proszę o odpowiedż,czy są szanse na odzyskanie tych gruntów lub jakieś ich spłaty?Dziękuję i pozdrawiam.

Łukasz Obrał 
Administrator
www.prawo-porady.pl

Wysłany: 2011-04-10, 13:46   

Trudno powiedzieć jakie są szanse na odzyskanie nieruchomości, a prędzej o uzyskanie odszkodowania ponieważ sprawa wymaga dokładnego zbadania, m. in. ustalenia na jakiej podstawie nieruchomości zostały "odebrane" przez państwo, jakie obowiązywały przepisy począwszy od 1928 r.
Sprawa jest niewątpliwie skomplikowana i trudna i wymaga dokładnej analizy dokumentów związanych ze sprawą.

glaxy 

Wysłany: 2015-02-27, 08:05   

Na takie czynności jak wykupienie mieszkania, a następnie przeniesienie własności lokalu na Pani rzecz w drodze darowizny, jako że babcia jest ubezwłasnowolniona, niezbędna jest zgoda sądu opiekuńczego. Istnieje szansa, że sąd zgodzi się na takie rozwiązanie. ????????????????

adil

Kkochan 

Wysłany: 2016-10-14, 10:12   

Nie zgodzi się.
Jestem niemalże pewien

Odpowiedz do tematu