Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po śmierci ojca siostra zabrała mi wszystko POMOCY
Autor Wiadomość
Andreas 
Andeas

Wysłany: 2017-10-29, 14:43   po śmierci ojca siostra zabrała mi wszystko POMOCY

przebywając w zakładzie karnym, zmarł mój tata, dowiedziałem się od swojej siostry, że nie zostawił żadnego testamentu. Kiedyś mi mówił zanim zmarł, że wszystko bedzie stało na mnie, ale nie wiem czy dotrzymał słowa, bo siedziałem w zk i nie miałem wgladu do dokumentów, nawet gdyby był spisany ręcznie to zapewne został by zniszczony przez życzliwą siostrę. Tata posiadał własne mieszkanie, dwa samochody, nowe telewizory dwa, tablet, który kupił dla mnie i wiele innych rzeczy takich jak piła motorowa wyposażenie garażu. Nie miałem jak tego wszystkiego monitować, bo miałem związane ręce. Jako jedyni spadkobiercami jestem ja i moja siostra. Siostra wykorzystując to, że mnie niema zaczeła robić wszystko po swojemu. Mianowicie wszystko co tata zostawił meble sprzęt RTV powynosiła z domu, meble oddała komuś tam pozabierała sprzet mianowicie telewizory itd. Wprowadziła się do mieszkania i nie raczy mnie spłacić, mieszkać też tam nie moge tablet zabrała dla dzieci swoich, ja nie otrzymałem nic. Chciałem, żeby wynajeła mieszkanie bym miał pieniązki jakieś i ona też, ale stało sie inaczej. Nie wiem co mam zrobić prosze o pomoc, co moge w tej sytuacj zrobić. W sprawie przyjecia spadku napisała tylko o nieruchomości, moim zdaniem trzeba wszystko wymienic, czy jeszcze raz napisać do sądu mam ...

Odpowiedz do tematu