Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podział spadku
Autor Wiadomość
wiolcia 

Wysłany: 2012-04-04, 17:30   Podział spadku

Witam
Moja mama i ojczym pracowali kiedys na PGR. Dostali zniżkę na wykupienie ziemi od PGR.W 2000 roku zmarł mój ojczym, nie pozostawił testamentu. W tym samym roku moja mama spisała akt notarialny i całą swoją przypadającą część zapisała mojej siostrze (Miała wtedy 69 lat ). Mój ojczym z pierwszego związku miał syna. Wtedy jestem ja , też z innego związku mojej mamy (od 7 roku życia do 17 przebywałam w domu dziecka, od dwóch lat byli małżeństwem ) ale mam nazwisko ojczyma. Ze związku mamy i ojczyma jest jeszcze pięcioro dzieci. Nikt nie wiedział o tym akcie notarialnym oprócz siostry i mamy oraz świadków(przy jednym ze świadków jest błąd w nazwie miejscowości). W 2009 roku zmarła moja mama. Pół roku później dostałam wezwanie do sądu .Byłam na dwuch rozprawach. NA drugiej dowiedziałam się , że nic mi się nie należy po mamie i po ojczymie gdyż kiedyś dawali nazwisko bez adopcji czy przysposobienia. Siostra wszystkich pozostałych nagabuje żeby się zżekli na jej korzyść. Opiekowała się mamą ale , ona robiła wszystko tak jak siostra chciała . Czy mam jeszcze jakąkolwiek szanse w tym wszystkim?
Oprócz tego siostra i mama odebrały po śmierci ojczyma odszkodowanie za pobyt w obozie.
Pomóżcie prosze
Wiolcia

[ Dodano: 2012-04-12, 14:12 ]
Ponawiam post. Proszę
Wioletta

Odpowiedz do tematu