Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mieszkaniem !!!!!
Autor Wiadomość
ewcia229 
ewcia229

Wysłany: 2012-04-17, 21:21   Problem z mieszkaniem !!!!!

Witam . mam ogromny problem z mieszkaniem babci. W skrócie opiszę sytuację jak mam miejsce. Babcia oczywiście jeszcze żyje , ma 89 lat ale około 12 lat temu przepisała na wnuka mieszkanie które odrazu zostało wykupione na własność (oczywiście za pieniązki babci) w zamian za dożywotnią opiekę nad nią . po wpływie pół roku od przepisania mieszaknia wnuk się zwinął i wyjechał do USA , gdzie przebywa do dzisiejszego dnia . od tego czasu opieke przejęli moi rodzice a w szczególności moja matka , i opiekunka która dostawała za to pieniążki . i teraz tak ... opiekunka zmarła , a moi rodzice zdecydowali się zabrać babcię do siebie .oczywiście wnuk nie dzwoni , nie pisze ale figuruje jako właściciel mieszkania. czy jest możliwośc cofnięcia woli babci i przeprowadzenia sprawy tak zeby akt własności dalej byl na babcię ??? nadmieniam ze babcia jest dalej zameldowana ale juz nie właścicielka a wnuk nie dopełnił swojej obietnicy .jak to wyglada z prawnego punktu widzenia, czy trzeba zściągać wnuka zza granicy i informować córkę babci która mieszka w tym samym mieście ale równiez od lat nie zaglądnęla do matki ... dziękuję za jakąkolwiek pomoc ...pozdrawiam

Odpowiedz do tematu