Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy płacić podatek od zaległego wynagrodzenia spadkodawcy?
Autor Wiadomość
Goya8 

Wysłany: 2012-02-29, 14:49   czy płacić podatek od zaległego wynagrodzenia spadkodawcy?

Witam. W marcu 2011 roku zmarł mój były mąż. Jedynym spadkobiercą jest nasz małoletni syn. Mąż zostawił w spadku mieszkanie, które zgłosiłam do US w maju 2011r. Syn odziedziczył też zaległe wynagrodzenie w kwocie ok 13.000 zł. Pracodawca sam nie uregulował tego, więc założyłam sprawę w sądzie. W październiku 2011 zawarłam z pracodawcą przed sądem ugodę. Jednak do tej pory otrzymałam 2000 zł ( w grudniu 2011 ). Wynagrodzenia tego nie ujęłam we wcześniej złożonej deklaracji podatkowej, ponieważ nie wiedziałam, że trzeba to zrobić. Nie wiedziałam też jak sprawa się skończy. Wniosek o nabycie spadku uprawomocnił się 27.05.2011r. Moje pytanie dotyczy podatku od tego zaległego wynagrodzenia. Czy mogę złożyć jeszcze do US wyjaśnienie i kwota ta będzie wchodziła do masy spadkowej, a tym samym będzie zwolniona od podatku czy mam zapłacić podatek 18%? Pracodawca nie przekazał mi do dnia dzisiejszego żadnego dokumentu, na kwotę którą wpłacił mi na konto, nie wiem więc nawet czy on nie zapłacił już podatku.

Odpowiedz do tematu