Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulga podatkowa ( Zwolnienie z Podatku )
Autor Wiadomość
Makos1788 
Makos1788

Wysłany: 2011-10-03, 16:49   Ulga podatkowa ( Zwolnienie z Podatku )

Dzień Dobry moja sprawa wygląda tak ciocia opisała drogą testamentową mieszkanie na mnie , oczywiście otworzyłem ten testament po jej śmierci w sądzie i skorzystałem ze zwolnienia podatkowego że mieszkając tam przez okres 5 lat nie sprzedam tego mieszkania , teraz posiadając te mieszkanie i korzystając z tego zwolnienia podatkowego , Mój problem polega na tym że rodzice chcą mi przekazać swoje mieszkanie jak będzie najkorzystniej żebyśmy mogli tą sprawe załatwić nie płacąc żadnego podatku i czy wogóle to jest mozliwe ? majac już jedno mieszkanie i korzystając ze zwolnienia podatkowego mogę nabyć drugie mieszkanie i również skorzystac ze zwolnienia podatkowego ? Z góry dziękuje za odpowiedz. Łukasz.

Łukasz Obrał 
Administrator
www.prawo-porady.pl

Wysłany: 2011-10-05, 08:06   Ulga mieszkaniowa a nabycie innego lokalu

Nie straci Pan prawa do ulgi mieszkaniowej pod warunkiem, że będzie Pan mieszkał w lokalu nabytym w spadku po ciotce do końca 5 letniego okresu, będąc w mieszkaniu tym stale zameldowanym. Ulgę może Pan stracić w przypadku zbycia tego mieszkania przed końcem tego okresu.

W związku z darowizną mieszkania od rodziców nie zapłaci Pan podatku ze względu na zwolnienie podatkowe określone w przepisie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.

Artykuł na podobny temat można przeczytać tu: http://www.prawo-porady.pl/artykuly,ulga-mieszkaniowa---nabycie-innego-lokalu-zwolnienie-w-podatku-od-darowizny,156.html]Ulga mieszkaniowa - nabycie innego lokalu. Zwolnienie w podatku od darowizny

Odpowiedz do tematu