Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darowizna a jej anulowanie odwołanie
Autor Wiadomość
piotr190286 
piotr1902

Wysłany: 2014-01-05, 21:00   Darowizna a jej anulowanie odwołanie

Moja Babcia w 2013 roku dokonała zapisu darowizny swojemu synowi całości majątku jaki posiada. Syn nie interesuje sie babcia nic nie pomaga. Bacia uważa że zrobiła to nie świadomie, ma problemy z pamięcią jest w wieku ponad 80 lat. Syn trafił na moment kiedy babcia była po chorobie i wykorzystał to i zaprowadził do notariusza. Ona tylko podpisała dokumenty które sporządzono tak twierdzi. Cała rozmowa z notariuszem przeprowadził syn , zaproszono babcie tylko do podpisu dokumentów Syn aktualnie jest właścicielem domu całej nieruchomości. Babcia chce odwołać darowiznę bo twierdzi ze zrobiła to nie świadomie i nie przypomina sobie żeby było to wszystko odczytane . Ja zawsze mieszkałem w tym domu i wszystkim sie zajmowałem domem działką i babcią lekarze szpitale itp. Syn nie był tym obciążony Z tego co wyczytałem to nie ma prawie żadnej możliwości odwołania . Jedynie można powołać sie na rażącą niewdzięczność obdarowanego do obdarowanej. Moje pytanie jest takie. Czy jest jaka kolwiek możliwość odwołania darowizny która została spisana na syna ? Czy należy mi sie zachowek po mojej mamie która tu mieszkała ale zmarła ?? Jeżeli ktoś będzie zainteresowany pomocą mogę wszystkie dokumenty wysłać do wglądu

Dziękuje za pomoc

Odpowiedz do tematu