Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa z Orange
Autor Wiadomość
Staszek 

Wysłany: 2015-03-03, 09:31   Umowa z Orange

Witam,
chciałem zapytać, czy Umowa z Orange, a tym samym zobowiązanie z niej wynikające, może dotyczyć spadkobierców? Klasyczny przypadek...moja zmarła Mama była abonentką Orange (telefon stacjonarny). Nigdy nie miała zaległości związanych z opłacaniem wystawianych faktur. Zmarła pod koniec okresu rozliczeniowego. Orange wystawił fakturę tydzień po Jej śmierci. Po kolejnym tygodniu Orange został poinformowany o fakcie śmierci Abonenta (posiadam stosowne dokumenty potwierdzające fakt dostarczenia tej informacji). Linia telefoniczna została wyłączona. Sądziłem, że to koniec sprawy, tym bardziej, że Pani u której składałem dokumenty w sprawie śmierci mojej Mamy, stwierdziła, że to kończy całą sprawę. Okazało się, że nie. W grudniu na adres mojej Mamy przyszło pismo z kancelarii Navi Lex z informacją, że Orange dokonał cesji wierzytelności, tym samym moja Mam trafiła na listę dłużników w firmie windykacyjnej. Stąd moje pytanie, czy ta sytuacja rodzi jakiekolwiek następstwa prawne dotyczące mojej osoby (jestem synem). Jak wyglada ta sytuacja z punktu widzenia prawa? Czy Orange miał prawo sprzedać dług osoby niezyjącej? Co mówi o takiej sytuacji Prawo Spadkowe? Doadm, że nie chodzi o kwotę długu, lecz o zasadę i prawo.

Pozdrawiam
Staszek

Odpowiedz do tematu