Porady prawne - Prawo spadkowe Strona Główna Porady prawne - Prawo spadkowe
Wszystko na temat dziedziczenia. Spadek, testament, dział spadku, zachowek, długi spadkowe, podatek od spadku.

RegulaminRegulamin  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się należy , jak sprawe rozwiązać?
Autor Wiadomość
Monika331 
Monika31

Wysłany: 2015-02-18, 15:34   Co się należy , jak sprawe rozwiązać?

Witam , na wtępię przepraszam za chaotyczny opis sprawy. Mianowicie jestem spadkobierca po moim ojcu w raz z Mama i 2 rodzeństwa. Rzeczy materialne zostały należycie podzielone. Problem pojawia się z firma która nie była w ogóle wzięta pod uwagę u Notariusza. Firmę prowadzi mój Brat na decyzje Matki, która funkcjonuje pod inna już nazwą, która istniała jeszcze za życie Ojca w celu ominięcia podatków. Prowadzę z Siostrą nieformalna wojnę z resztą spradkobierców, co się komu należy. Niestety nie stać Nas na prawnika i nie za bardzo chcemy walczyć w sadzie.. a nieformalną decyzja matki wszystko co wypracował Mój ojciec ma przejąć Brat. Jak to wygląda od strony prawnej. Wiem co nie co o spółce rodzinnej i o tym ze należy mi się 1/8 ale jak ta sprawę potoczyć, od czego zacząć , czy mam w ogóle prawo roszczyć o cokolwiek ? Matka z Bratem karzą Mi i Siostrze płacić za grunt na terenie którego stoi firma ale z jakiej racji skoro nie czerpie korzyści majątkowych z jej prowadzenia. Nie wiem jak to się stało ze nie została ona uwzględniona podczas podziału majątku , najwidoczniej komuś na tym zależało. Ja wtedy w ogóle o tym nie myślałam,w końcu to najbliższa rodzina,byłam przekonana że dogadamy się miedzy sobą. Proszę o poradę

KowalskiD

Wysłany: 2015-02-22, 02:54   

Z rodziną przeważnie tak jest...

Odpowiedz do tematu